موسسه ساتال

مرکز آموزش ، پژوهش و توسعه کسب و کار

20 درصد حذفیات دوازدهم و امتحانات نهایی دوازدهم - 99

 
:: حذفیات کتب پایه ۱۲ بر اساس طرح سوال از ٨۰ %محتوی ::


🛑بر اساس آخرین اطلاع رسانی آموزش و پرورش صرفا" پایه دوازدهم دارای امتحانات حضوری خرداد ماه با قانون طرح سوال از ٨۰درصد محتوای کتب درسی است.

برای بودجه بندی کنکور ،هنوز این امر تایید شده نیست

✍ مباحث حذف شده در طرح سوال امتحانات خرداد به قرار زیر است:


عمومی ::

ادبیات درس 17،18
عربی درس 4
دینی درس 9،10
زبان درس 3


تخصصی تجربی ::

ریاضی هندسه و احتمال
زیست ف7گفتار 3 و فصل 8
فیزیک ف4 از مدل رادرفورد بور تا آخر
شیمی فصل 4 از ص 101


تخصصی ریاضی ::

حسابان فصل 5 کاربرد مشتق
گسسته فصل 3 درس 2
هندسه فصل 3
فیزیک و شیمی مثل تجربی


انسانی ::

ریاضی فصل 3
علوم فنون فصل 4
جامعه شناسی درس 9،10
تاریخ درس 10،11،12
جغرافی درس 6
فلسفه درس 11،12،13
 
 
 

۲۰٪ حذفیات از نهایی و کنکور ۹۹ را بصورت تقریبی و نه قطعی برای شما عزیزان در هر ۳ رشته لیست کرده ایم در صورتی که طی روزهای آینده از طرف آموزش و پرورش حذفیات قطعی را اعلام کنند حتما مطلب به روز خواهد شد.

بیش از 99 درصد دانش آموزان پایه دوازدهم از این اقدام حذفیات راضی هستند اما آموزش و پرورش هنوز اعلانی در این مورد اعلام نکرده است

 
 
یکی از مسئولان آموزش و پرورش سخن از تغییر منابع آزمون سراسری ۹۹ داده در حالی که هنوز سازمان سنجش در این باره اظهار نظر نکرده است.

به گزارش خبرنگار حوزه آموزشی و پژوهشی گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش‌وپرورش در مصاحبه‌ای خبر از توافق ضمنی با سازمان سنجش آموزش کشور داد و گفت: ۲۰ درصد پایه دوازدهم جزو سؤالات کنکور نخواهد بود ولی از ۸۰ درصد باقیمانده سؤال کنکور طرح خواهد شد.

البته هنوز سازمان سنجش آموزش کشور در این زمینه واکنشی نشان نداده و پیش‌ازاین هم منابع و حذفیات کنکور را در اطلاعیه‌هایی اعلام کرده است.

البته علیرضا کمره‌ای، معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش‌وپرورش سخن از زمان آزمون را به میان آورده و همان فاصله ۲۰ روزه بین امتحانات نهایی و کنکور را مطرح کرده است. البته هنوز وزارت آموزش‌وپرورش زمان دقیق پایان امتحانات را مشخص نکرده تا به گفته رئیس سازمان سنجش زمان دقیق کنکور ۹۹ با بیش از یک میلیون شرکت‌کننده تعیین شود.

همان‌طور که قبلاً مسئولان برگزاری کنکوری اعلام کرده بودند این آزمون به‌صورت حضوری با رعایت پروتکل بهداشتی برگزار می‌شود. آن چنانکه منصور کبگانیان قائم‌مقام ستاد علم و فناوری شورای عالی انقلاب فرهنگی گفته بود: از نظر شورای عالی انقلاب فرهنگی کنکور سراسری در سال جاری به‌صورت حضوری و با تاریخ منعطف بر اساس پروتکل‌های ستاد مقابله با کرونا برگزار خواهد شد.

حال باید منتظر اعلام زمان پایان امتحانات پایه دوازدهم بود تا مشخص شود که کنکور در همان تاریخ ۱۲ و ۱۳ تیرماه برگزار خواهد شد یا به زمان دیگری موکول خواهد شد؟

این در حالی است که پیش‌ازاین سید حمایت میرزاده سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در اظهارنظری اعلام کرد که تنها مسئله مهم سلامتی دانش‌آموزان است. این مسئله به‌قدری مهم است که کنکور هم باید تحت‌الشعاع سلامتی دانش‌آموزان قرار گیرد.

وی خواستار حذف کنکور بر اساس قانون شده بود و افزود: باید قانون کنکور که مصوبه مجلس است به‌درستی اجرا شود، اما مؤسسات کنکور آن قدر فضا را آلوده کرده‌اند که نگذاشتند قانون مجلس به‌درستی اجرا شود. البته سازمان سنجش نیز باید اهتمام لازم را داشته باشد. طبق قانون مجلس؛ بهتر است کنکور بر اساس سوابق تحصیلی دانش‌آموز باشد نه دو ساعت تست زدن. به این خاطر در آن قانون گفته شده که حداقل ۸۵ درصد ظرفیت پذیرش دانشگاه‌ها باید بر اساس سوابق تحصیلی باشد، بنابراین خلأ قانونی برای کنکور وجود ندارد.

میرزاده خاطرنشان کرد: اگر به هر دلیلی شرایط برای برگزاری کنکور فراهم نشد، در خصوص کنکور قانون وجود دارد و می‌توان بر اساس سوابق تحصیلی اختیارات لازم را به همه دانشگاه‌ها داد، بسیاری از کشورها پیشرفته دنیا به همین شیوه دانشجو می‌پذیرند؛ یعنی دانشجو سوابق خود را ارائه می‌دهد و بعد پذیرش می‌گیرد. آنچه که الآن اهمیت دارد سلامت فرزندان این کشور است و تا زمانی که سلامت آنان تضمین نشده کنکور یا هرگونه آزمونی که بخواهد تجمعی در آن ایجاد شود، قطعاً از سوی ستاد ملی کرونا مورد تأیید نخواهد بود.

دروس

با عرض سلام و ضمن آرزوی موفقیت برای تک تک عزیزان و تداوم در مطالعه کنکور در ماه رمضان ؛ همانطور که در مطلب تاریخ دقیق و شرایط برگزاری کنکور 99 به آن اشاره شد کنکور 99 حدودا بیست روز بعد  از امتحانات نهایی سال دوازدهم برگزار میگردد. اما تا به امروز خبر رسمی از تاریخ و چگونگی برگزاری امتحانات نهایی در دسترس نبود و کنکوری های ۹۹ برای برنامه ریزی و مدیریت زمان کنکور خود دچار تردید بودند

در چند روز گذشته با اعلام پیشنهاد رسمی آموزش و پرورش قرار به حذف 20 درصد از مطالب کنکور و امتحانات نهایی شد که مرکز مشاوره تحصیلی علیرضا افشار به تحلیل و بررسی این حذفیات به طور اختصاصی پرداخته است توجه کنید که این مباحث به طور تقریبی است و در پاسخ به سوالات متعدد شما عزیزان فراهم شده است.

عزیزان با توجه به گفته وزیر محترم آموزش و پرورش مبنی بر برگزاری کنکور ۹۹ در دهه سوم تیرماه و فاصله ۲۰ روزه امتحانات نهایی تا برکزاری کنکور ۹۹ این فرمت کلی برنامه امتحانات پیش بینی می شود که البته در آینده احتمالا در بحث تاریخ امتحانات دچار تغییراتی هم شود ؛ همچنین کلیات برنامه امتحانات و طرح سوال از کتب درسی پایه دوازدهم منهای ۲۰٪ پایان هر کتاب (حذف بخاطر عدم تشکیل کلاس درس حضوری) منبع برای کنکور ۹۹ و امتحانات نهایی خرداد خواهند بود .

امتحانات نهایی دوازدهم نیز بصورت حضوری برگزار خواهد شد و پس از آن به مدت ۳ هفته فرصت آماده سازی برای کنکور و حل آزمون جامع کنکور۹۹ بیشتر را خواهید داشت تا تداخلی در ایام جمعبندی کنکور و نهایی دوازدهم پیش نیاید .

تحلیل پایانی تاریخ برگزاری کنکور 99

در نتیجه این تقویم برای امتحانات نهایی ، ۲۰ روز بعد از آخرین امتحان نیز کنکور سراسری سال ۱۳۹۹ حدودا بین هفته سوم و چهارم تیر برگزار خواهد شد و امیدوارم مسئولین امر تصمیم گیری های قطعی خود را در مورد کنکور ۹۹ و امتحانات نهایی دوازدهم دبیرستان هر چه سریع تر بگیرند تا داوطلبان کنکور ۹۹ با خیالی آسوده برای زمان جمع بندی کنکور مطالعات تکمیلی خود را انجام دهند .

 

 
۲ روز پیش - طرح سؤالات کنکوری از 80 درصد دروس پایه دوازدهم صحت دارد؟ یکی از مسئولان آموزش و پرورش سخن از تغییر منابع آزمون سراسری ۹۹ داده در حالی که هنوز ...
۳ روز پیش - امتحانات هماهنگ استانی پایه نهم لغو شد/ کنکور از ۸۰ درصد محتوای دروس پایه ... پایه دوازدهم قطعا حضوری خواهد بود و حجم امتحانات هم ۸۰ درصد محتوا با ۲۰ ...
۳ روز پیش - امتحانات هماهنگ استانی پایه نهم لغو شد/ کنکور از ۸۰ درصد محتوای دروس پایه دوازدهم برگزار می‌شود. معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش گفت: ...
۳ روز پیش - کنکور از ۸۰ درصد محتوای دروس برگزار می‌شود. معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش: امتحانات پایه دوازدهم قطعا حضوری خواهد بود و حجم امتحانات هم ۸۰ ...
۳ روز پیش - حدود 70 درصد بچه‌ها پای تلویزیون نشسته‌اند و آموزش‌ها را دنبال کرده‌اند و بیش ... کرد امتحانات پایه دوازدهم قطعا حضوری است و حجم امتحانات هم 80 درصد محتوا ... درباره حجم دروس باید با سازمان سنجش یک مبادله اطلاعات انجام دهیم؛ روی 80 درصد ...
۱۸ ساعت پیش - امتحانات دانش‌آموزان پایه دوازدهم از ۸۰ درصد یا تمام محتوای کتاب‌های درسی؟ ... یعنی به میزانی که درس داده‌اند و یادگیری انجام شده مبنای امتحانات است.
کنکور از 80 درصد محتوای دروس برگزار می شود. معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش گفت: امتحانات پایه دوازدهم قطعا حضوری خواهد بود، حجم امتحانات هم 80 درصد محتوا ...
کنکور از 80 درصد محتوای دروس پایه دوازدهم برگزار می شود. اقتصادنیوز : معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش گفت: امتحانات پایه دوازدهم قطعا حضوری خواهد بود و حجم ...
۳ روز پیش - اقتصادنیوز : معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش گفت: امتحانات پایه دوازدهم قطعا حضوری خواهد بود و حجم امتحانات هم 80 درصد محتوا با 20 نمره خواهد ...
ساتال