11 - روزی روزگاری «Öyle Bir Geçer Zaman Ki»

در همین ابتدا برای شـما بگوییم کـه روایت این سریال در نگاه اول ممکن اسـت کلیشه‌ای بنظر برسد، اما با یکی از موفق‌ترین سریال‌های ترکی طرف هستیم کـه داستان آن چیزی نزدیک بـه ۱۲۰ قسمت بـه طول انجامید. این سریال داستان مردی خانواده‌دار با نام «کاپیتان علی آکسو» «Ali Akarsu» را بازگو میکند کـه با زن و ۴ فرزندش مشغول زندگی اسـت.

معرفی بهترین سریال های ترکیه ای | از عروس استانبول تا بی باک و زیبا

تا این کـه زنی هلندی سر راه او قرار می گیرد و «کاپیتان آکسو» یک دل کـه نه، صد دل عاشق این زن میشود و همسر اول و فرزندانش را فراموش می کند. آشنایی «علی آکسو» با این زن، زندگی وی را بـه هم می‌ریزد و روزگار ماجرا‌های مختلفی را پیش ‌روی او و خانواده‌اش قرار می دهد.

 

 

 

10- عروس استانبول «Istanbullu Gelin»

سریال تلویزیونی «عروس استانبول» «Istanbullu Gelin» بر اساس یک داستان عاشقانه واقعی بین یک مرد جوان از خانواده‌ای اصالتاً روستایی کـه بـه اصول خانوادگی شدیدا پایبند اسـت و دختری هنرمند کـه زندگی مدرنش همراه با آزادی مطلق بوده ساخته شده اسـت.

معرفی بهترین سریال های ترکیه ای | از عروس استانبول تا بی باک و زیبا

اوزجان دنیز بازیگر و خواننده مشهور ترک دراین فیلم نقش اول فیلم کـه یک تاجر جوان اسـت را روایت میکند کـه خانواده اش توسط مادرش کـه یک زن معتقد بـه آداب و سنت‌های قدیمی اسـت اداره می شود. دختر و پسر جوان در شهر استانبول باهم آشنا شده و بدون رضایت خانواده‌ی پسر باهم ازدواج می کنند. وی عروس جوان رابا خود بـه عمارت قدیمی اش می‌آورد و بـه زودی تفاوت‌های فرهنگی مشکل آفرین می شوند.

 

 

9- Ezel - ایزل

 

ezel-timecity

 

ایزل یا ازل یکی از محبوب‌ترین سریال‌های ترکی می‌باشد که طی سال‌های 2009 تا 2011 در شبکه‌های ترکیه پخش شد و طرفداران بیشماری را در خاورمیانه توانست جذب کند. این سریال در چند شبکه آمریکایی هم پخش شد و توانست بازخورد جهانی بگیرد.

لیست بازیگران این سریال بسیار بلند بالاست و تقریبا بیش از نیمی از ستاره‌های سینمای این کشور در این سریال حضور دارند. از باریگران این سریال می‌توان به کنان ایمیرزالی اوغلو، جانسو دره، هالوک بیلگینر، اییت اوزشنر، باریش فالای، بورچین ترزی اوغلو و باده ایشچیل اشاره کرد.

این سریال در سال 2010 به عنوان بهترین سریال ترکی انتخاب شد و توانست در 10 جایزه عنوان بهترین را دریافت کند تا همه نگاه ها به شبکه خانگی کشور ترکیه دوخته شود.

داستان سریال در مورد شخصیت عامر و چندی دیگر از شخصیت‌هاست که هر کدام با داستان ویژه خود به نحوی دور هم جمع شده‌اند و به عنوان بخشی از مافیای ترکیه شناخته می‌شوند ولی پشت این شخصیت ها و جنگ بین چند خاندان چه می‌گذرد. پیشنهاد می‌کنم حتما این سریال را ببینید چون فراتر از سریال‌های است که از سینمای ترکیه انتظار دارید.

 

 

 

Kuzey Güney  -8 - کوزی گونی

Kuzey Güney timecity

 

سریال کوزی گونی داستانی پسری را روایت می‌کند که برای جلوگیری از به هدر رفتن فرصت تحصیل برادرش تصادف او را به گردن می‌گیرد و برای 4 سال به جای او به زندان می‌رود ولی بعد از بازگشت از زندان باز هم از سوی خانواده و اطرافیان پس زده می‌شود تا اینکه همه باطن او را می‌بینند و با او همراه می‌شوند.

سریال کوزی گونی تم عاشقانه جذابی دارد و می‌تواند شما را با اعواطف زیبای عاشقی و احساس‌های پاک یک فرد عاشق رو به رو کند. در این سریال کیوانچ تاتلیتوغ به عنوان بازیگر حضور دارد که او را با نام مهنت در ایران می‌شناسند و همیشه برای بازی در نقش‌های مختلف مورد ستایش قرار می‌گیرد.

این سریال از سال 2011 تا 2013 در شبکه‌های ترکیه پخش شد و به عنوان یکی از محبوب ترین سریال ترکی در بین کشورهای عربی شناخته می‌شود.

 

 

 

 

 

Kara Sevda  -7 - عشق سیاه

 

Kara Sevda timecity

 

سریال عشق بی‌ پایان یکی از بهترین سریال های ترکیه ای عاشقانه است که ساخته شده است. در این سریال شاهد یک عشق زیبا و پر دردسر بین یک دختر از خانواده پولدار ویک پسر از خانواده متوسط جامعه هستیم که به طور اتفاقی با هم رو به رو می‌شوند و یک وابستگی عجیبی را نسبت به هم حس می‌کنند ولی این عشق با مشکلات زیادی رو به رو می‌شود که زندگی را برای شخصیت‌های اصلی داستان بسیار سخت می‌کند.

این سریال بیش از 1 میلیون بازدید کننده در یوتیوب داشت که خودش برای سینمای ترکیه یک رکورد است و از بازیگران آن می‌توان به بوراک اوزچویت بازیگر و مدل محبوب مرد سینمای ترکیه و نسلیهان آتاگول ستاره زن و محبوب مخاطبان خاورمیانه‌ای اشاره کرد.

این سریال بین سال‌های 2015 تا 2017 در شبکه استار تی‌وی ترکیه پخش شده است و در ایران این سریال را با نام اُکیا می‌شناسند.

 

 

 

 

Magnificent Century- 6 - حریم سلطان

 

Magnificent Century timecity

 

سریال حریم سلطان یکی از جنجالی‌ترین سریال‌های پخش شده از شبکه‌های تلویزیونی ترکیه است که اعتراضات مردم ترکیه برای بد نشان دادن شخصیت سلطان سلیمان را به همراه داشت. این اعتراض تا 70 هزار شکایت مردمی از شبکه پخش کننده ادامه داشت و حتی رجب اردوغان نیز این سریال را به بد نشان دادن اجداد مردم ترکیه محکوم کرد.

حریم سلطان اوج قدرت حکومت عثمانی را به نمایش می‌گذارد که در جنگ با اروپایی‌ها و مسیحیت چه رخ داده و چگونه یک برده توانسته عنوان ملکه عثمانی را ازان خود کند و از بردگی به یکی از قدرتمند‌ترین افراد دربار تبدیل شود.

این سریال به صورت ثابت در جهان 150 میلیون نفر بیننده داشته است و بیشتر شخصیت‌های محبوب تلویزیونی در آن نقش ایفا کرده‌اند. این سریال محتوای خاصی ندارد ولی در ایران به شدت مورد استقبال قرار گرفت و چندسالی مهمان خانه‌های ایرانی بود.

 

 

 

Çukur -5 - چوکور

 

Çukur timecity

 

سریال چوکور یک محصول بسیار زیبا به کارگردانی سینان اوزتورک می‌باشد که همچنان در حال پخش است. فصل اول این سریال بعدا به کتاب تبدیل شد و توانست طرفدارن بسیاری را پیدا کند.

داستان سریال در مورد یک محله از شهر استانبول به نام چوکور است که به وسیله یک خانواده کنترل می‌شود. این خانوادهء کوچوآ نام دارد که با پخش مواد مخدر در این محل بسیار برخورد می‌کند و این در حالی است که یک گروه قدرتمند دیگر می‌خواهد این محله را به دست بیاورد و در آن شروع به پخش مواد مخدر کند که همین موضوع درگیری‌های بسیاری را به وجود می‌آورد.

سریال گودال محصول سال 2017 Ay yapm شبکه Show TV است و در ژانر درام و اکشن ساخته شده است. سینان ازتورک قبلا سریال نفوذی را کارگردانی کرده است.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   4 - عشق سیاه و سفید - Siyah Beyaz Aşk

 

Siyah Beyaz Aşk timecity

 

سریال عشق سیاه و سفید از لحاظ داستانی و همچنین تیم سازنده به عنوان یک مجموعه تراز اول شناخته می‌شود. این سریال به معنی واقعی کلمه تضاد عشقی را به نمایش می‌گذارد.

سریال الگوی مشخصی را دنبال می‌کند و مانند باقی آثار ترکی حول محور یک داستان عاشقانه همراه با چند داستان هیجان‌انگیز فرعی مسیر خود را دنبال می‌کند. در این سریال بازیگرانی همچون ابراهیم چلیک کل، بیرجه آکالای، محمد اوزونر، آرزو گمزه کیلینچ، اجه دیزدر، دنیز چلیل اوغلو نقش‌آفرینی کرده‌اند.

چقدر دنیا کوچک است که ممکن است یک قاتل و یک پزشک در آن درگیر یک رابطه ناخواسته شوند و این رابطه ناخواسته بعد از گذر زمان معانی بسیار زیادی داشته باشد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3- ظالیم استانبول ( Zalim İstanbul)

سریال ترکی

ظالیم استانبول ( Zalim İstanbul) : ظالیم استانبول تولید سال 2019 از کانال دی می‌باشد. 
این مجموعه یکی از پربیننده‌ترین سریال‌های ترکی در خارج از کشور ترکیه است که هر هفته دوشنبه ها از کانال دی پخش می‌شود.
موضوع  ظالیم استانبول درام و هر قسمت آن 130 دقیقه می‌باشد.
آگاه کاراچای که اصالتا اهل آرتوین است، تاجری ثروتمند می‌باشد که در عمارتش در استانبول زندگی می‌کند.
آگاه از شهر خود به دنبال دختری پاک و نجیب برای برادرزاده اش نادیم که معلول است، به عنوان عروس می‌باشد و ماجرا از اینجا آغاز می‌شود.
ولی همسرش شنیز اصلا ندیم را در خانه‌اش نمی‌خواهد و بدنبال راهی برای خلاص شدن از اوست.
بازیگران این مجموعه Fikret Kuskan در نقش آگاه کاراچای، Mine Tugay در نقش شنیز، Ozan Dolunay در نقش جنک، Berker Güven در نقش ندیم، Deniz Ugur (سحر)، Sera Kutlubey ( جمره)، Bahar Sahin (جرن)، Simay Barlas (داملا) و …

 

 

 

2- سریال ترکی بچه یا کودک ( Çocuk)

سریال های ترکیه ای

سریال ترکی بچه یا کودک ( Çocuk):  مجموعه جذاب، با موضوع درام خانوادگی می‌باشد.
داستان در مورد اتفاقاتی‌ست که برای زنان و مادران این جامعه با فرزندانشان روی می‌دهد.
داستان زندگی حسن که با وجود داشتن مادری ثروتمند در پرورشگاه بزرگ شده است. و زندگی پسر حسن که به دست برادر دیگرش بزرگ می‌شود.
همه‌ی این ماجراها از طرفی برمیگردده به مادر حسن که یک راز خیلی بزرگ دارد که زندگی همه رو زیر و رو میکند.
بازیگران این سریال Nazan Kesal در نقش آسیه، Ismail Hacioglu در نقش حسن، Serhat Teoman ( علی کمال)، Merve Çagiran (آکچا)، Ceyda Ates (شعله)، Kenan Acar (مراد) و …

 

 

Cilek Kokusu -1 بوی توت فرنگی

یک دختر سخت کوش به اسم آسلی را نشان میدهد کهدر یک شیرینی فروشی کار میکند، روزی که یک کیک را برای رساندن به مشتری اش میبرد با ماشین بوراک تصادف میکند و کیک خراب میشود ، بوراک که فردی بی انضباط و بی مسئولیت است میخواهد پولش را در قبال هزینه ی آن را پرداخت کند، در نهایت آسلی از این موضوع عصبانی شده و برف پاک کن های ماشین بوراک را میشکند. و ...

ژانر : رمانتیک - بازیگران : Leyla Uner Ermaya, Cisem Canci, Demet Özdemir - امتیاز : 4,8/10  -  کانال پخش کننده : Star TV

تعداد قسمتها : 23 قسمت خ