توسعه‌­دهندگان نرم افزار و اپلیکیشن (Software Developer, Applications)

توسعه‌­دهندگان نرم‌افزار افرادی هستند که در پشت صحنه تولید نرم‌افزار دستگاه‌­های مختلف، فعالیت نمی‌کنند. این فعالیت می‌تواند در حوزه مدیریت پروژه، تحلیل­‌گر بازار کار، طراحی، برنامه‌­نویسی یا آزمودن نرم‌افزار موردنظر باشد.

با گذر زمان و پیچیده‌­تر شدن زندگی روزمره در دنیای مدرن، افراد به اپلیکشین‌­های بیشتر و متنوع­تری نیاز دارند تا بتوانند اکثر فعالیت‌­های خود را از طریق گوشی هوشمند خود مدیریت کنند. از طرفی حوزه سلامت و درمان به اپلیکشین­‌های و برنامه­‌های کارآمدی نیاز دارد که بتواند بخشی از فرآیند درمان را از طریق آن‌ها پیش ببرد. کاربران دستگاه­‌های هوشمند روز به روز افزایش پیدا می‌کنند و گستره و تنوع نیازها بیشتر می‌شود. افزایش تنوع دستگاه‌­های هوشمند (از ساعت هوشمند گرفته تا سیستم گرمایش و سرمایش منازل) و افزایش اهمیت ایمنی اطلاعات شخصی موجود در این دستگاه­‌‌ها، همه و همه باعث می‌شود که با نرخ رشد ۲۶ درصدی این حوزه در طی ۸ سال آینده مواجه شویم.

 

تعمیرکار خودرو

به لباس‌های روغنی تعمیرکارها نگاه نکنید، آنها یکی از پردرآمدترین‌ مشاغل هستند. البته شکی نیست که شغل سخت و طاقت فرسایی است. جراحانی که با موتور و رادیات سروکله می‌زنند باید اعصاب و عضلاتی پولادی داشته باشند. اما به نظر می‌رسد با وجود این سختی‌ها، درآمدش به زحمتش به می‌ارزد.

صنعت رباتیک

استفاده از ربات در کارها، باعث می‌شود تا نیاز به نیروی انسانی کمتر شود و سرعت کارها به مراتب افزایش یابد. ربات‌ها در تمام جنبه‌های زندگی بشر تأثیرگذار هستند. اگر علم رباتیک را یاد بگیرید و از الآن روی آن کار کنید، در آینده می‌توانید یکی از مشاغل خاص و پردرآمد راه بیندازید. ربات در بخش‌های مختلفی مانند، پزشکی، صنعت، لوازم خانگی و حتی آشپزی هم به سرعت جایگزین نیروی انسانی می‌شود. به همین علت جزو علوم جدیدی است که محبوبیت بالایی دارد و می‌تواند زمینه را برای کسب و کارهای خاص آینده ایجاد کند.

 

مدیران مالی (Financial Managers)

همزمان با رشد اقتصاد و افزایش رقابت در بازار کار، شرکت­ها به متخصصانی نیاز دارند که نقدینگی و سرمایه آن‌ها را مدیریت کرده، به آن توازن بخشیده و هدایتش کنند. از طرفی با وجود بحران اقتصادی کنونی ناشی از همه‌گیری کرونا، اینطور به نظر می­‌رسد که تقاضا برای مدیریت مالی خصوصا مدیریت ریسک، رشدی بیشتر از آنچه پیش‌بینی می‌شد، داشته باشد.

 

مهندسی کامپیوتر : نیاز به مهندسان کامپیوتر بسیار رو به افزایش است. به عنوان مثال در دنیای تجارت و سرمایه گذاری، پردازش اطلاعات با سرعت بالا، یک مزیت رقابتی بسیار مهمی می باشد. همچنین اکثر شرکت ها نیاز به شبکه های کامپیوتری سریعترو ایمن تر در سال های آتی خواهند داشت.

 

جراحی پلاستیک و زیبایی

بله حق با شماست، چشم بسته غیب می‌گوییم! همه ما می‌دانیم که جراحی‌های زیبایی در دنیا و به خصوص ایران طرفداران بسیار زیادی دارد. تاآنجاکه کسب‌وکار جدیدی به نام «توریسم درمانی» شکل گرفته و حسابی هم رونق پیدا کرده است! البته منطقی هم هست. هزینه جراحی زیبایی، دندانپزشکی و به‌طورکلی هزینه‌های درمانی در ایران برای بسیاری از خارجی‌ها ارزان تمام می‌شود. به همین خاطر بسیاری از توریست‌ها به بهانه دیدن زیبایی‌ها به ایران سفر می‌کنند و با پایان سفر زیباتر از قبل به کشورشان برمی‌گردند!

دندان‌پزشکی

حوزه‌ی دندان‌پزشکی با پیشرفت خود در زمینه‌ی سلامتی و زیبایی دهان و دندان و ارائه‌ی انواع خدمات زیبایی، روندی رو به رشد به خود گرفته است. این شغل همواره جزو پردرآمدترین شغل‌های ایران و جهان بوده است و پیش‌بینی می‌شود در ده سال آینده نیز جزو بهترین‌ها باشد و 19 درصد رشد یابد.